ПДР УКРАИНЫ

Номерні знаки

Особливості встановлення та нанесення номерних знаків на армійських автомобілях

Номерні знаки на машинах і причепах встановлюються в місцях, передбачених їх інструкцією: на самохідних машинах і механізмах, мотоциклах, тракторах, причепах – тільки позаду, а на всіх інших машинах – спереду та позаду, при цьому задній номерний знак повинен розміщуватися так, щоб забезпечувалась його видимість на відстані не менш 40 метрів при освітленні розсіяним денним світлом.

Для кріплення номерних знаків використовуються болти або шурупи з головками кольору поля знаку.

На задньому борті (задній стінці кузова або автоцистерни) машин і причепів наносяться надписи, цифри та букви номерного знаку, що повторюються. На автобусах, що мають світле забарвлення кузова, цей надпис наноситься чорною фарбою.

Передні номерні знаки на автомобілях, важких колісних тягачах, багатовісних спеціальних колісних шасі, гусеничних тракторах, транспортерах-тягачах і транспортерах повинні встановлюватися або на вісі симетрії машини або ліворуч від неї по напрямку руху на передньому бампері або над ним.

Задні номерні знаки на машинах і причепах повинні встановлюватися на вісі симетрії машини або ліворуч від неї по напрямку руху під заднім ліхтарем або над ним.

Надписи, що повторюють номерний знак, на задньому борті платформи, задній стінці спеціального кузову наносяться в полі, що займає праворуч дві третини ширини заднього борту, стінки кузова, окрім автобусів і автоцистерн, надпис на задній стінці яких наноситься посередині.

 

РОЗПІЗНАВАЛЬНІ ЗНАКИ ТА ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНІ ПРИСТРОЇ АРМІЙСЬКИХ АВТОМОБІЛІВ.

 

- На машинах транспортної групи експлуатації, окрім легкових автомобілів типу ГАЗ-14, ГАЗ-13, ГАЗ-3102, ГАЗ-24 та ВАЗ, білою фарбою наноситься позначення, що являє собою рівносторонній трикутник, в який вписана буква “Т”. (штрих трикутника 8 мм, літери – 10 мм)

машини транспортні

 

- На машинах учбової групи експлуатації наносяться (встановлюються) попереду та позаду розпізнавальні знаки у вигляді рівностороннього трикутника білого кольору з каймою червоного кольору, в який вписана літера “У” чорного кольору. (штрих трикутника 20-30 мм, штрих літери 15-20 мм)

машини учбові

На санітарних машинах наноситься розпізнавальний знак “Червоний хрест”. Для знаку готується білий фон у вигляді кола, а хрест наноситься червоною фарбою.

санітарні машини

сп.              сб.              сз.

діаметр кола                           -                240            155

ширина окантовки                    -                5                5

смуга хреста                           40              185            155

товщина штриха хреста            10              55              35

- На машинах з причепами та напівпричепами всіх типів встановлюється розпізнавальний знак автопоїзду – рівнобічний трикутник жовтого кольору з пристроєм для внутрішнього освітлення або три ліхтарі жовтогарячого кольору.

- На машинах і причепах, рух або буксування яких дозволяється з обмеженням швидкості

діаметр кола       160-280

ширина кайми 0,1 від діаметра кола

висота цифри 90-140

ширина цифри 40-60

товщина штрихів цифри 10-15

відстань між цифрами 10-20

- При груповому перевозі на автобусі (автомобілі) дітей попереду та позаду встановлюються квадратні розпізнавальні знаки жовтого кольору з каймою червоного кольору і з чорним зображенням символу дорожнього знаку “Діти”.

 

- На машинах для перевезень особового складу попереду і позаду прямокутні розпізнавальні знаки жовтого кольору з каймою червоного кольору та надписом на ньому “Люди” чорного кольору

 

- На машинах учбової групи експлуатації наносяться (встановлюються) попереду та позаду розпізнавальні знаки у вигляді рівностороннього трикутника білого кольору з каймою червоного кольору, в який вписана літера “У” чорного кольору.

(штрих трикутника 20-30 мм

штрих літери 15-20 мм)

- На машинах і причепах, що перевозять небезпечні вантажі, встановлюються попереду і позаду прямокутні розпізнавальні знаки. На знаку наводяться зведення про характер вантажу. На стінках автоцистерн, що перевозять пальні рідини, білою фарбою наноситься напис «Вогненебезпечно».

 

- Машини, які постійно використовують на аеродромах для наземного забезпечення польотів, повинні мати фарбування передніх бамперів у вигляді вертикальних жовтих і чорних смуг шириною 100 мм кожна, крім того, у залежності від призначення на них наносяться відмітні смуги з написами «Стиснене повітря», «Кисень медичний», «Азот».

- На автомобілях ВАІ наносяться розпізнавальні знаки «Військова автоінспекція», «Автоінспекція» чи «ВАІ».

- На автомобілях, тимчасово використовуваних для забезпечення роботи інспекторів ВАІ, на склі першого вікна встановлюється табличка «Інспектор ВАІ», «Суспільний інспектор ВАІ».

- На автомобілях і мотоциклах комендантських підрозділів військ і дорожньо-комендантських частин наноситься пізнавальний знак у виді букви «К» на тлі білого кола і відмітні смуги чорно – білого кольору з червоною окантовкою.

Легкові автомобілі військових комендатур повинні мати розпізнавальні знаки і відмітні смуги з написами  «Військова комендатура» і «Комендатура».

- На евакотягачах бампери фарбуються з обох кінців на відстані 400 мм червоними і білими смугами під кутом 450 шириною 50 мм кожна.

- На машинах, що відносять до складу чергових підрозділів військових частин, на склі вітрового вікна встановлюються прямокутні таблички червоного кольору з написом «Чергова» білого кольору.

- На машинах і причепах, що транспортуються в ремонт, попереду і позаду встановлюються прямокутні таблички з написом «У ремонт».

- На нижніх крайках крил і бічних бортів платформ машин і причепів, за винятком легкових неповнопривідних автомобілів типу ГАЗ-14, ГАЗ-13, ГАЗ-3102, ГАЗ-24, і ВАЗ, наносяться написи і цифри, що указують величину нормального тиску повітря в шинах.

 

Під час перевезення вантажу, що виступає за габарити транспортного засобу, крайні по ширині попереду і позаду крапки вантажу позначаються вдень сигнальними щитками і прапорцями, а в темний час доби і в умовах недостатньої видимості – світлоповертаючими пристосуваннями і ліхтарями попереду білого і позаду червоного кольору.{jcomments on}