Cовременные марки автомобилей

Які функції виконує головний гальмівний циліндр та як обрати заміну

Головний гальмівний циліндр є ключовим компонентом гальмівної системи автомобіля і виконує декілька важливих функцій:

 

 1. Передача тиску: Головний гальмівний циліндр перетворює механічний тиск, застосований на гальмівну педаль, в гідравлічний тиск. Цей гідравлічний тиск передається через гальмівні трубки до колодок або циліндрів гальм на колесах, щоб активувати гальмівну систему і зупинити рух автомобіля.

 2. Регулювання гальмівного тиску: Головний гальмівний циліндр може бути обладнаний регулюючими механізмами, які дозволяють регулювати розподіл гальмівного тиску між передніми та задніми гальмами для забезпечення оптимальної ефективності гальмування.

 3. Компенсація зносу гальмівних колодок: Деякі головні гальмівні циліндри мають механізми, які автоматично компенсують знос гальмівних колодок, забезпечуючи стабільний хід гальмівної системи з часом.

 4. Зберігання гальмівної рідини: Головний гальмівний циліндр також виконує функцію зберігання гальмівної рідини і запобігає проникненню повітря в гальмівну систему, що може призвести до зниження її ефективності.

 5. Система безпеки: Головний гальмівний циліндр також може бути частиною системи безпеки автомобіля, такої як система антиблокування гальм (ABS) або система стабілізації транспортного засобу (ESP), де він регулює гальмівний тиск для забезпечення кращого керованості автомобіля під час гальмування.

Отже, головний гальмівний циліндр відіграє важливу роль у забезпеченні ефективності та безпеки гальмівної системи автомобіля, перетворюючи механічний тиск гальмівної педалі в гідравлічний тиск для активування гальм.

Як обрати гальмівний циліндр для заміни?

Обираючи головний гальмівний циліндр для заміни, важливо враховувати кілька ключових факторів, щоб забезпечити сумісність і правильну роботу гальмівної системи вашого автомобіля. Ось кілька кроків, які варто врахувати:

 1. Марка і модель автомобіля: Перш ніж обирати головний гальмівний циліндр, перевірте, який тип і розмір циліндра підходить для вашої конкретної марки і моделі автомобіля. Це допоможе уникнути неправильного підбору і забезпечити сумісність.

 2. Тип гальмівної системи: Врахуйте тип гальмівної системи вашого автомобіля. Наприклад, чи вона має антиблокувальну систему (ABS) або систему контролю тяги (TCS)? Це важливо для правильного вибору головного гальмівного циліндра.

 3. Специфікації циліндра: Перевірте технічні характеристики і розміри головного гальмівного циліндра, включаючи діаметр і довжину поршня, різьблення гальмівних трубок, кількість портів тощо. Вони повинні відповідати оригінальному обладнанню.

 4. Якість і виробник: Оберіть продукт від надійного виробника з гарною репутацією в галузі автомобільних запчастин. Це забезпечить вам високу якість і надійність.

 5. Вартість і гарантія: Порівняйте ціни на різних платформах, а також переконайтеся, що виробник або продавець надає гарантію на товар. Це допоможе вам знайти оптимальне поєднання ціни і якості.

 6. Відгуки користувачів: Перегляньте відгуки і рецензії інших користувачів про продукт, щоб отримати додаткову інформацію про якість і ефективність головного гальмівного циліндра.

Оберіть головний гальмівний циліндр, який відповідає всім цим вимогам і гарантує правильну роботу гальмівної системи вашого автомобіля. Якщо ви не впевнені, краще звернутися до професійного механіка для консультації та допомоги з вибором.