Проектирование и расчет автомобиля

Оценка надежности деталей силовых агрегатов

Оценка надежности деталей силовых агрегатов

Характер експлуатаційних відказов грузових автомобілей. Автомобіль в більшості випадків втрачає працездатність з причини відказу однієї чи декількох деталей. Біля третини вісь відказів за період експлуатації автомобілів до капітального ремонту приходить на силовий агрегат і його системи ( живлення, щеплення, коробки передач). З причини відказу цих систем виникає більше половини зупинок автомобілів на лінії. З даних статистики, відказы, що приходяться на силовий агрегат, практично не призводять до аварій, в той час як небагато численні відкази рульового управління є причиною 14% аварій, визваних технічною несправністю автомобілів.

Причина виходу з ладу автотранспортного засобу є відказ механічних виробів, складаючи лише не значну всього об`єму деталей. В сукупності вартості замінних деталей більш 90 % приходить на долю цих виробів.

Дослідження характера відказу автомобілів сімейства МАЗ вказує на зношування робочих поверхонь як основну причину виходу з ладу окремих вузлів і всього автомобіля в цілому. Види відказів деталей автомобілів представлені в табл. 3.1.

Таким чином,  задача підвищения довговічності транспортного засобу зачасту зводиться до збільшення зносостійкості граничної кількості швидко зношуваних деталей, зменшуючи надійність окремих агрегатів і всього автомобіля в цілому .

характер износов

Таблица 3.1- Види відказів деталей агрегатів і систем автомобілей